Kontrast:

KontaktI wszytko staje się jasne

Biuro Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja
W PANS w Nysie, funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego, ułatwiającego dostęp do informacji i zajęć naszym studentom z niepełnosprawnościami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zachęcamy do korzystania z możliwości bezpłatnego użyczania sprzętu (wystarczy posiadać ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności).

W w celu wypożyczenia sprzętu należy kontaktować się z Biurem Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych: budynek A przy ul. Chodowieckiego 4, I p., pokój nr 116, tel. 77/40 90 865, mail: malgorzata.dzikowicz@pans.nysa.pl

Wypożyczalnia dysponuje specjalistycznymi urządzeniami:

 • Czytak Plus (z wbudowanym dyktafonem i radiem):
  czyta książki z plików tekstowych oraz odtwarza materiały z plików dźwiękowych(mp3).Wbudowany dyktafon umożliwia łatwe nagranie notatek dźwiękowych .Książki, pliki dźwiękowe oraz tekstowe można przesłać na kartę pamięci Czytaka za pomocą złącza USB lub czytnika kart. Urządzenie jest w pełni udźwiękowione. Wbudowany akumulator pozwala na około 16 godzin pracy urządzenia. Jest wielkości telefonu komórkowego, więc jest bardzo poręczny


 • Maggie-Pro:
  lupa elektroniczna. Powiększa wszelkie druki. Jest wielkości telefonu komórkowego, poręczna i dyskretna w użyciu.


 • Laptopy:
  komputery przenośne, z wgranymi programami (syntezator mowy, program czytający i powiększający), pozwalającymi na udźwiękowienie stanowiska komputerowego, przydatne szczególnie dla osób słabowidzących.


 • Skaner mobilny(ręczny):
  skaner ręczny. Jest mobilnym, niezależnym urządzeniem, które można wszędzie ze sobą zabrać (działa na baterie). Jest lekki, zgrabny i bez trudu mieści się w torbie czy plecaku. Posiada własna kartę pamięci. Pozwala skanować dokumenty do formatu A4 – w kolorze. Wystarczy przyłożyć skaner do dokumentu i poprowadzić go od góry do dołu, ewentualnie z jednego boku na drugi. Zeskanowany obraz zostaje zapisany na karcie pamięci. Można go również przerzucić na komputer. Skaner ręczny sprawdza się w różnych sytuacjach, również wtedy gdy np. wystąpi potrzeba szybkiego i sprawnego przesłania określonego dokumentu (podania, prośby, decyzji itp.).
  Skaner znajduje zastosowanie w przypadku potrzeby szybkiego i sprawnego zeskanowania tekstu (notatki, opracowania, artykułu, wybranych stron z książek, czasopism itp.) w sytuacji, gdy niepełnosprawność utrudnia samodzielne sporządzanie notatek bądź wymaga poświęcenia więcej czasu na te czynności.


 • System FM uniwersalny - PHONAK Roger NeckLoop Roger Select wspomagający słyszenie u osób z dysfunkcją słuchu (użytkowników aparatów słuchowych i implantów ślimakowych):
  system FM uniwersalny PHONAK Roger NeckLoop Roger Select, to system wspomagający słyszenie. To przenośna/ mobilna pętla indukcyjna Składa się z mikrofonu (nadajnika) i odbiornika. Roger NeckLoop, to uniwersalny odbiornik, który jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami słuchowymi i implantami ślimakowymi wyposażonymi w cewkę indukcyjną (użytkownicy nie noszący aparatów słuchowych mogą korzystać z odbiornika ze słuchawkami). Zapewnia rozumienie mowy w hałasie i z odległości. W pełni naładowane urządzenie może być wykorzystywane przez 10 godzin. Mikrofon Roger za pomocą odbiornika Roger NeckLoop, przesyła bezprzewodowo głos mówiącego do aparatów słuchowych/implantów ślimakowych. Aby głośno i wyraźnie słyszeć głos mówiącego (np. wykładowcy na sali) wystarczy aktywować program cewki telefonicznej w aparatach/implantach.

Wypożyczalnia jest czynna w godzinach pracy Biura Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych.

Proszę zapoznać się z Regulaminem użyczania sprzętu.

Wszystkie potrzebne dokumenty do użyczenia sprzętu, wypełniane są na miejscu – w BPMiOON.

Zarządzenie nr 17/2013 w sprawie wprowadzenia Regulaminu użyczenia sprzętu specjalistycznego ułatwiającego dostęp do informacji i zajęć niepełnosprawnym studentom PANS w Nysie

Do pobrania:

         
Biuro Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK