JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA
specjalność (realizacja dźwięku)
Studia trwają 6 semestrów i kończą się nadaniem tytułu licencjata.
Przedmioty kierunkowe prowadzą:
CEL STUDIÓW:
Celem studiów tej specjalności jest zdobycie praktycznych umiejętności szeroko pojętej realizacji dźwięku zapewniając jego właściwe parametry techniczne i estetyczne oraz zdobycie wiedzy teoretycznej dotyczącej specyfiki, zasad i technik pracy z materiałem dźwiękowym. Student poznaje najnowsze techniki sposobów nagrań i obróbki dźwięku na potrzeby artystyczne, radiowe i telewizyjne. Podstawowym narzędziem pracy w edukacji jest komputer i DAW (Digital Audio Workstation), czyli wirtualne środowisko muzyczne (program), w którym odbywa się w zasadzie cały proces pracy nad dźwiękiem. Mowa tu m.in. o jego edycji, montażu, miksie czy masteringu. Student po ukończeniu nauki będzie posiadać wiedzę dotyczącą obsługi podstawowych narzędzi pracy na stanowisku realizatora dźwięku.
Przedmiotami kierunkowymi są:
Inne przedmioty obecne w planie studiów to m.in.:
PRAKTYKI:
13 tygodni praktyki. Ponad to, w czasie studiów każdy student ma możliwość zrealizowania dodatkowych, 3-miesięcznych zagranicznych praktyk wakacyjnych (związanych z kierunkiem kształcenia) w wybranej przez siebie instytucji na terenie krajów UE i Turcji oraz wyjazdu na semestr lub jeden rok akademicki do uczelni partnerskich.
UCZELNIE PARTNERSKIE:
KONTYNUACJA STUDIÓW:
Uzyskany tytuł licencjata umożliwia kontynuację kształcenia na poziomie magisterskim w kraju i za granicą.
PRACA ZAWODOWA:
Absolwenci po ukończeniu studiów mogą podjąć pracę w studiach nagraniowych, radiu, telewizji, teatrze, przy realizacji imprez plenerowych, koncertów itp. Przygotowani są do:
KOMPETENCJE (SYLWETKA ABSOLWENTA)
Absolwent tej specjalizacji przygotowany jest do samodzielnej pracy dotyczącej realizacji dźwięku w szeroko pojętej dziedzinie muzyki rozrywkowej. Posiada do tego wymagane kwalifikacje. Nabyta wiedza praktyczna i teoretyczna pozwala na wykonywanie tego zawodu oraz prowadzenia wszelkiego rodzaju działań akustycznych na materiale dźwiękowym. W związku z tym, posiada przygotowanie do pracy estradowej związanej z nagłaśnianiem imprez masowych, odpowiednie umiejętności pracy w studiu nagrań, studiach antenowych i radiowych jako realizator emisyjny. Nabył wiedzę swobodnego posługiwania się różnymi technikami w procesie tworzenia sesji nagraniowych w różnych składach instrumentalnych i instrumentalno – wokalnych oraz znajomość wykorzystania w pracy technik komputerowych i programów edycyjnych. Posiada umiejętności poprowadzenia procesu budowania różnych form związanych z twórczością muzyczną w dziedzinie analizy, kształtowania dźwięku, barwy, ekspresji itp. Posiada także potrzebne przygotowanie by prowadzić działalności w dziedzinie upowszechniania muzyki w placówkach kulturalno- oświatowych.