Warsztaty techniki saksofonowej!
W poniedziałek, 13 maja, odbędą się warsztaty dotyczące współczesnych technik improwizacji saksofonowej i ich zastosowania w małych składach instrumentalnych. Warsztaty poprowadzi Mike Tracy z USA.
Spotkanie odbędzie się o godz. 12:00 w sali B121 Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie (ul. Grodzka 19).
Michael Tracy nazywany jest „ambasadorem jazzu“. Profesor Michael Tracy jest jednym z czołowych nauczycieli muzyki jazzowej w Ameryce, z ponad trzydziestopięcioletnim doświadczeniem pedagoga i koncertującego artysty. Podczas pracy w szkołach i uniwersytetach oraz dzięki występom w światowych salach koncertowych i klubach, rozwinął szeroki wachlarz nowatorskich technik nauczania jazzu, z których korzystają rzesze studentów na różnych stopniach zaawansowania. Michael Tracy uczył i występował w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Australii, Belize, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Japonii, Nowej Zelandii, Polsce, Rosji, Szkocji, Singapurze i Walii. Michael Tracy znacząco przyczynił sił także do rozwoju programów wymiany i organizacji warsztatów we współpracy z instytucjami w Australii, Argentynie, Brazylii, Japonii i Polsce.
Chociaż w swej karierze skupił się głównie na edukacji Michael Tracy zaznaczył także swoją obecność w świecie nagrań, publikacji płytowych oraz aranżacji. Ma na swym koncie cztery płyty CD, wszystkie wydane nakładem wytwórni SeaBreeze. Album „Facets“ wydany w 1999 roku, ukazuje saksofon w różnorodnych, nieraz dotąd nieopublikowanych utworach klasycznych i jazzowych autorstwa kompozytorów związanych ze stanem Kentucky. Album „Tracings“ (SB-3062) z 2003 roku, zawiera nowe utwory, standardy oraz aranżacje muzyki brazylijskiej, zaś kolejny „Gusting“, opublikowany rok później (SB-3071), przedstawia szereg współczesnych kompozycji. Najświeższym efektem pracy artysty w studio jest album „Conversations“ z 2008 roku (SBJ-3088) będący zbiorem duetów nagranych z towarzyszeniem pianisty Harry’ego Pickens’a. Tracy jest autorem takich wydawnictw jak: „Jazz Piano Voicings for the Non-pianists“ (harmonizacja jazzowa na fortepianie dla nie-pianistów) oraz „Jazz Saxophone Survey: A Descriptive Analysis of 38 Saxophonists“ (przegląd analityczny 38 saksofonistów jazzowych), a także współautorem „Pocket Changes: 421 Standard Chord Progressions“ i „Pocket Changes II“ (kieszonkowe, standardowe progresje akordowe). Jako aranżer był przedstawiany w telewizji PBS oraz na antenie Narodowego Radia Publicznego, przy okazji nadawania jego autorskiej edycji „Threepenny Opera“ Kurta Weill’a na dwudziestoosobową orkiestrę saksofonową.
Źródło: www.michaeltracy.com
oprac. Bartosz Bukała
rzecznik prasowy uczelni
Opublikowano: 8-05-2013