Kontrast:




Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Absolwent VIP - Aleksandra Święs

Absolwentka kierunku kosmetologia (2012 r.), lider ds. kosmetologii i zastępca managera Kosmetycznego Instytutu Hotelu SPA dr Irena Eris w Polanicy Zdrój.

- Czy w czasie studiów była Pani zatrudniona?
W czasie studiów oczywiście odbywałam praktyki związane z kierunkiem studiów, były one obowiązkowe. Po studiach licencjackich rozpoczęłam studia magisterskie w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, również na kierunku kosmetologia. Równolegle rozpoczęłam pracę w gabinetach kosmetycznych we Wrocławiu oraz w Nysie.

- Gdzie obecnie Pani pracuje i na jakim stanowisku? Jak wygląda dzień pracy?
Obecnie pracuję w Hotelu SPA dr Irena Eris w Polanicy Zdrój, jest to hotel pięciogwiazdkowy, który wg TripAdvisora jest jednym z najlepszych hoteli w Polsce i laureatem nagrody TravelersChoice 2017. Jestem pracownikiem Kosmetycznego Instytutu, który mieści się w Hotelu. Pełnię funkcję zastępcy managera Instytutu oraz Lidera ds. Kosmetologii. Jestem przede wszystkim kosmetologiem, wykonuję zabiegi na twarz, dłonie oraz stopy, a także zabiegi High Technology. Do moich obowiązków należy kontrola standardów obsługi klienta, szkolenie pracowników, kontrola czystości, sterylności. Wsparcie dla koleżanek i kolegów z pracy i pomoc merytoryczna.

- W jaki sposób dostała się Pani do pracy? Jak wyglądał proces rekrutacji, skąd się Pani dowiedziała o ofercie pracy?
Dostałam się do pracy poprzez stronę Hotel Career, na której znalazłam ogłoszenie, że Hotel poszukuje pracowników na stanowisku Kosmetologa. Złożyłam CV, po około 2 dniach otrzymałam odpowiedź, iż zostaję zaproszona na pierwszy etap rekrutacji. Był to jeden z dwóch etapów. Zostałam zapytana o moje doświadczenie, umiejętności praktyczne, ale też znajomość języków oraz zwrócono uwagę na ogólną aparycję, dobre maniery i umiejętność rozmowy.

- Jak Pani sądzi co zadecydowało o przyjęciu Pani do tej pracy?
Myślę że zdolności manualne, doświadczenie, pewność siebie i zdecydowana, pełna optymizmu rozmowa rekrutacyjna. Byłam konkretna, rzeczowa i starałam się zaznaczyć wszystkie moje atuty. Przedstawiłam swoje dyplomy z czasu studiów, zaangażowanie w dalsze samokształcenie i motywację do działania :-).

- W jaki sposób rozwija Pani swoje kompetencje?
Jestem ambitną osobą, i mimo bardzo intensywnej pracy, staram sie ciągle rozwijać. Pracując w Hotelu, rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku zarządzania obiektami Wellness i SPA we Wrocławiu na WSH. Po pół roku rozpoczęłam szkolenie z zakresu makijażu permanentnego. Jestem w trakcie szkolenia z mezoterapii igłowej, przedłużania rzęs oraz makijażu permanentnego alternatywną metodą. Nie ograniczam się do tego co do tej pory udało mi się osiągnąć. Raz w roku wyjeżdżam na Kongres Kosmetologiczny do Krakowa.

- Co uważa Pani za swoje największe zawodowe osiągnięcie?
Moim największym osiągnięciem do tej pory jest pogodzenie studiów podyplomowych i obrona pracy dyplomowej z pracą w Hotelu i awansem, który obligował mnie do wielu dodatkowych obowiązków. Jestem również dumna, że stanowię wzór dla swoich młodszych stażem koleżanek, jestem wsparciem merytorycznym Kosmetycznego Instytutu.

- W jakim stopniu studia przygotowały Panią do wykonywanego zawodu? W jaki sposób Uczelnia pomogła Pani w ścieżce kariery?
Studia licencjackie były dla mnie szczególnie ważne, był to najwspanialszy okres w moim życiu. Poznałam niesamowitych ludzi, uważam że moja grupa studencka była najwspanialsza na całym roku, te wspomnienia pozostaną do końca życia, tak jak i przyjaźnie, które tam zawarłam. Oczywiście jeżeli chodzi o kształcenie, to całe moje doświadczenie i przygotowanie do pracy zawdzięczam właśnie 3 latom spędzonym w PWSZ w Nysie. Wspaniałe przygotowanie teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne, za co szczególnie wdzięczna jestem Pani mgr Agnieszce Pulik. Każde zajęcia, czy to teoretyczne, czy praktyczne nie były czasem straconym i bardzo mocno wpłynęły na moje dotychczasowe osiągnięcia i umocowaną pozycję w firmie.
Za co z całego serca dziękuję wszystkim moim wykładowcom z kierunku kosmetologia na PWSZ w Nysie.

- Co doradziłaby Pani studentom swojego kierunku?
Są to bardzo wymagające studia, ciężkie, równie ciężkie jak medycyna czy fizjoterapia, ale zawsze połączone z psychologią. :) W praktyce bardzo się to sprawdza. Mam nadzieję, że jest to kierunek wybrany z powołania. Polecam go całym sercem, rozwijajcie swoje umiejętności i korzystajcie ze wszystkich szkoleń, które oferuje Uczelnia i nie tylko. Jak zaczynamy pracę jest o wiele mniej czasu na doszkalanie się, ponieważ ciężko jest to pogodzić z codziennymi obowiązkami.

- Jakie są Pani plany zawodowe?
Plany zawodowe na razie są jednotorowe, planuje pozostać na swoim stanowisku i rozwijać nadal swoje umiejętności. Cieszy mnie każdy dzień pracy i dopóki tak jest, nie mam powodu, by planować alternatywne możliwości. Życzę wszystkim takiego miejsca pracy, choć kto wie może w przyszłości pomyślę również o własnym biznesie

- Jakie są Pani pasje/hobby/zainteresowania? Czym zajmuje się Pani w wolnym czasie?
W wolnym czasie korzystam z uroków Polanicy Zdrój. Jest to miasteczko typowo turystyczne, więc nie narzekam na brak rozrywki. Baseny, spacery, rower. Zajmuję się również makijażem permanentnym i śmiało mogę nazwać to moją pasją.

Dziękuję za takie wyróżnienie, mam nadzieje że każda ze studentek kosmetologii będzie zadowolona ze studiów w PWSZ w Nysie tak jak ja. Polecam Wam tę szkołę z całego serca, choć nie twierdzę że było łatwo. Z tego miejsca pozdrawiam Pana dr Błaszczyka ;-) zdolności manualne szkicowania przekroju włosa, komórek skóry i organelli pozostało mi do dziś !

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK