Kontrast:




Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Absolwent VIP - Michał Nowakowski

Absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (2015 r.), konstruktor w Fabryce Armatury Przemysłowej WAKMET, autor szkoleń online Inventor:
"Uczelnia bardzo pomogła mi w ścieżce kariery, dając kontakt z przedsiębiorstwem, w którym obecnie jestem zatrudniony".

- Czy w czasie studiów, był Pan gdzieś zatrudniony?
Dzięki umowie o współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z Fabryką Armatury Przemysłowej WAKMET w Bodzanowie już od drugiego roku studiów miałem możliwość uczestniczenia w dobrowolnych praktykach w tym przedsiębiorstwie. Prawie w każdą środę, mogłem uczestniczyć w pracy tej firmy. Na początku poznałem pracę na produkcji. Wraz z operatorami uczyłem się zasad obsługi maszyn CNC takich jak tokarki, frezarki oraz centra obróbcze. Kolejnym etapem było biuro konstrukcyjne, w którym zostałem na stałe. Od początku studiów bardzo interesowałem się systemami CAD. Rozwijałem swoje umiejętności w różnych programach. To dało mi możliwość podjęcia okresie wakacji pracy na pełen etat. W efekcie kilka dni przed obroną pracy dyplomowej miałem już podpisaną umowę o pracę na stanowisku młodszego konstruktora.

- Gdzie obecnie Pan pracuje i na jakim stanowisku?
Tak jak wcześniej wspomniałem jestem konstruktorem w Fabryce Armatury Przemysłowej WAKMET w Bodzanowie. Dodatkowo zajmuję się szkoleniami CAD.

- Jak wyglądał proces rekrutacji, skąd się Pan dowiedział o ofercie pracy?
Jeśli chodzi o pracę konstruktora otrzymałem ją dzięki praktykom. Szkolenia oprogramowania Autodesk Inventor zacząłem prowadzić przez przypadek. Na YouTube umieściłem kilka filmów tłumaczących jak zacząć modelowanie. Po pół roku od publikacji odezwała się do mnie firma szkoleniowa i zaproponowała próbny kurs. Pomyślałem: "dlaczego nie?" i przeprowadziłem swoje pierwsze szkolenie na Politechnice Poznańskiej. Później prowadziłem jeszcze kilka szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym, a w międzyczasie uzyskałem certyfikat Professional oraz zostałem oficjalnie szkoleniowcem. Kilka miesięcy później odezwała się do mnie firma BIM, z którą obecnie współpracuję. Utworzyłem internetową wersję kursu Autodesk Inventor na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym.
Kurs podstawowy
Kurs zaawansowany

- Jak Pan sądzi co zadecydowało o przyjęciu Pana do tej pracy?
Jeśli chodzi o Fabrykę Armatury Przemysłowej WAKMET z pewnością zadecydował kilkumiesięczny okres próbny na wakacjach, po którym zostałem przyjęty na dłużej. Jeśli chodzi o szkolenia to zadecydowało pokazanie szerszemu gronu odbiorców moich umiejętności związanych z oprogramowaniem CAD.

- W jaki sposób rozwija Pan swoje kompetencje?
Obecnie studiuję mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Opolskiej oraz dodatkowo korzystam z kursów dostępnych w Internecie np. CADLearning.

- Co uważa Pan za swoje największe zawodowe osiągnięcie?
Utworzenie od A do Z dwóch szkoleń internetowych jest moim największym osiągnięciem. Te projekty wymagały kilkumiesięcznej pracy polegającej na przygotowaniu ćwiczeń, nagraniu materiału oraz jego edycji i montażu. Oba kursy w pełni stworzyłem samodzielnie, co wymagało połączenia wielu różnych umiejętności.

- W jakim stopniu Uczelnia przygotowała Pana do wykonywanego zawodu?
Zawód inżyniera wymaga ciągłego szkolenia i należy być tego świadomym. Studia z pewnością dają solidne podstawy, lecz w niektórych aspektach materiał staje się już przestarzały. Przemysł rozwija się bardzo szybko. Uczelnia bardzo pomogła mi w ścieżce kariery, dając stały kontakt z przedsiębiorstwem, w którym obecnie jestem zatrudniony.

- Jakie są Pana plany zawodowe?
Nie planuję z dużym wyprzedzeniem swojej kariery. Obecnie moim najważniejszym celem jest ukończenie studiów magisterskich i pogodzenie ich z pracą zawodową.

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK