Kontrast:




Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja
Szkolenie "Zasady udziału w programie Horyzont 2020"

Szanowni Państwo,

W dniu 15.10.2014 w godz. 10.00-12.00 w RCTWITI PWSZ w Nysie (sala nr 11) odbędzie się BEZPŁATNE szkolenie "Zasady udziału w programie Horyzont 2020" dla wszystkich zainteresowanych udziałem w projektach badawczych w ramach nowego okresu finansowania.

Ramowy zakres spotkania:

  1. Zasady udziału i struktura programu H2020 oraz schematy finansowania
  2. Dokumentacja konkursowa
  3. Budowanie konsorcjum
  4. Ocena projektu
  5. Konsultacje indywidualne

Prowadząca: Katarzyna Markiewicz Śliwa Kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Katarzyna Markiewicz-Śliwa:
Ekspert z zakresu przygotowywania Projektów w Programach Ramowych (już od 5 Programu Ramowego) współpracujący od 12 lat z jednostkami badawczymi oraz firmami w zakresie przygotowania i realizacji projektów

Więcej o Programie HORYZONT 2020 [ link ]

2 miliardów EURO będzie przeznaczonych w latach 2014-2020 na badania naukowe i rozwój - Program HORYZONT 2020.
Od początku 2014 roku Unia Europejska uruchamia nową perspektywę budżetową. Narzędziem dysponowania tymi środkami będzie Program HORYZONT 2020.
Obecnie przed polskimi naukowcami stoi szansa aby z pomocą kadry wykształconej w poprzednim okresie programowania oraz z użyciem sprzętu zakupionego z tych źródeł utrzymać dobre tempo rozwoju badań naukowych i sięgnąć po środki europejskie na badania w ramach programu HORYZONT 2020 dorównując tym samym starym krajom członkowskim.

Ile pieniędzy z 72mld EURO jakimi dysponuje program HORYZONT 2020 trafi w kolejnym okresie programowania do polskich uczelni, instytutów badawczych i firm to zależy tylko od tego jak intensywnie włączą ich pracownicy włączą się w europejskie badania. Dzięki pozyskaniu środków z programu HORYZONT 2020 można będzie prowadzić badania a tym samym tworzyć nowoczesne technologie z którymi mamy szanse wejść na nowe rynki i zająć czołowe miejsca wśród europejskich i światowych liderów przemysłowych w obszarach nowych technologii.

dr inż. Przemysław Malinowski
prof. PWSZ w Nysie

mgr Anna Opałka,
Kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK