Kontrast:

Nasi siatkarze ponownie Mistrzami Polski

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie wygrali turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie. Nasi siatkarze w finale pokonali Uniwersytet Rzeszowski 3:0 (21, 14, 16).

W fazie pucharowej studenci z Nysy nie stracili seta. W ćwierćfinale pokonali 25:22, 25:20 AWF Biała Podlaska, w półfinale zwyciężyli 25:21, 25:18 Politechnikę Poznańską, a w finale rozbili 25:21, 25:14, 25:16 Uniwersytet Rzeszowski. W meczu o 3. miejsce Politechnika Poznańska pokonała AGH Kraków 3:1.

PWSZ Nysa wystąpiła w składzie: Aleksander Maziarz, Jędrzej Goss, Dawid Bułkowski, Mateusz Nożewski, Mateusz Biernat, Łukasz Lubaczewski, Adrian Bocianowski, Jakub Macyra, Patryk Napiórkowski, Krzysztof Mazur, Bartłomiej Dzikowicz (libero). Trener Janusz Bułkowski.

Drużyna z Nysy po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł.

Wjęcej na ten temat w: NTO, Fakty Nyskie, Nowiny Nyskie.