Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

 

O projekcie bamberskich i nyskich germanistów, czyli co łączy Zamek Książ, książki z obrazkami i pierogi

 

W dniach 8.-15.06. Wydział Neofilologii gościł studentki i jednego studenta z naszej partnerskiej uczelni,  Uniwersytetu im. Fryderyka Ottona w Bambergu wraz z ich wykładowczynią Annette Langeneke-Mattenklodt.  Była to właściwie rewizyta w ramach wspólnego projektu realizowanego ze strony naszej Uczelni przez studentki i studentów specjalizacji nauczycielskiej filologii germańskiej. Uczestnicy znali się już więc dobrze i z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie we Wrocławiu, w którym poznaliśmy wielokulturową historię Uniwersytetu Wrocławskiego oraz odwiedziliśmy Dzielnicę Wzajemnego Szacunku Czterech Świątyń, aby następnie udać się do Nysy.

Program spotkania obejmował różnego rodzaju aktywności związane z pracą nauczycieli języka ojczystego i obcego, poczynając od licznych warsztatów, w tym przygotowania zajęć w oparciu o książki obrazkowe i przeprowadzenia tychże zajęć w Szkole Podstawowej Nr 2 w Głuchołazach, poprzez projekt literacki na Zamku Książ, pisanie kreatywne w nastrojowym otoczeniu Kościoła Pokoju w Świdnicy, zajęcia nawiązujące do historii niemieckiego ruchu oporu w czasie II Wojny Światowej w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, aż po warsztaty w lepieniu pierogów zorganizowane we współpracy z kierunkiem dietetyka Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

O dobrym nastroju uczestników i uczestniczek mówią zdjęcia.

Jako koordynatorka projektu chciałabym bardzo gorąco podziękować za jego wsparcie Władzom Uczelni. Serdeczne podziękowania kieruję również do moich Koleżanek i Kolegów z Wydziału Neofilologii, którzy spontanicznie pomogli w realizacji projektu, a w szczególności do Pana Profesora Wojciecha Kunickiego, który nie tylko opowiedział o historii Uniwersytetu Wrocławskiego, ale i pokazał nam jego znane i mniej znane zakamarki. Specjalne podziękowania należą się Pani dr n. med. Marcie Misiarz, bez której pomocy, poświęcenia czasu i uwagi, nie mielibyśmy szans ulepić tak świetnych pierogów.  No i last but not least: Ogromne podziękowania dla Koleżanek z Biura Współpracy Międzynarodowej za nieustające wsparcie w fazie przygotowania i realizacji projektu, za cierpliwość, pomysłowość i za to, że obiecały pomóc w kolejnym projekcie!

Dr Monika Witt
Profesor PWSZ w Nysie
Wydział Neofilologii

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK