Kontrast:




Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Wywiad z twórcami pierwszego startupu w AIP PWSZ w Nysie

Wywiad z Grzegorzem Sługockim i Michałem Bendarzem - założycielami StoreCat Software, pierwszej firmy powstałej w AIP PWSZ w Nysie.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWSZ w Nysie działa od grudnia i już zdołał przyciągnąć do siebie młodych ludzi chętnych do spróbowania swoich sił w biznesie. Dzisiaj prezentujemy krótki wywiad z Grzegorzem Sługockim oraz Michałem Bendarzem - założycielami firmy StoreCat Software, świadczącej usługi programistyczne oraz twórcami jednego z pierwszych startupów założonych w ramach AIP PWSZ w Nysie. Zapraszamy do lektury.

Na początek opowiedzcie pokrótce, czym zajmuje się firma StoreCat Software?
Zajmujemy się świadczeniem usług programistycznych - czyli wytwarzaniem i wdrażaniem oprogramowania na zamówienie. Celujemy głównie w rynek aplikacji mobilnych, ale do tej pory wykonaliśmy też kilka witryn i sklepów internetowych.

Jakie były Wasze początki? Skąd właściwie wziął się pomysł na tę właśnie firmę?
Pomysł na działalność jest ściśle związany z naszą ścieżką edukacji. Chcieliśmy robić coś, co pozwoli nam się wykazać, przyniesie satysfakcję a oprócz tego zapewni nam niezależność. Podczas toku studiów PWSZ w Nysie stworzyła nam możliwość współpracy z różnymi firmami z branży IT, co pozwoliło nam na zdobycie cennego doświadczenia, które wykorzystujemy w prowadzeniu naszej firmy w AIP.
Nie ukrywamy, że ciągle się uczymy, ale z każdym ukończonym projektem nabieramy pewności siebie, wiedzy i doświadczenia.

Co skłoniło Was do założenia startupu w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości?
Decyzja dojrzewała w nas od kilku miesięcy, po rozważeniu wszystkich "za i przeciw" zdecydowaliśmy, że po studiach otworzymy własną firmę. Wtedy natrafiliśmy na AIP i uświadomiliśmy sobie, że droga jest krótsza niż myśleliśmy.
Zdecydowały względy ekonomiczne np. brak konieczności opłacania składek ZUS i zachowanie możliwości późniejszego ubiegania się o dotację na otwarcie właściwej działalności. Z drugiej strony AIP zapewnia możliwość rezygnacji w każdej chwili - można wypróbować pomysł bez zobowiązań
i bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Z jakiego zawodowego osiągnięcia lub przeprowadzonego projektu jesteście najbardziej dumni?
Ciężko wskazać projekt, z którego jesteśmy najbardziej dumni, ponieważ do każdego z nich podchodziliśmy z takim samym zaangażowaniem. Naszym zdaniem nie ma lepszej reklamy niż zadowolony klient, więc staramy się wykonywać swoją pracę z najwyższą starannością. Wszystkie wykonane do tej pory projekty miały podobną złożoność - mimo konieczności podziału czasu między studia a pracę udaje nam się utrzymać tendencję wzrostową. Ważnym osiągnięciem są schematy działania i ściśle uporządkowane plany rozwoju, które udało nam się już wypracować. Zdobyliśmy solidne fundamenty - nie tylko do bieżącej działalności, ale też do dalszego utrzymania się na rynku.

Na koniec - jaką "złotą myśl" przekazalibyście młodym przedsiębiorcom, próbującym swoich sił w biznesie?
Nie ma "złotej myśli", są za to dobre chęci, chłodne podejście, ciężka praca, wytrwałość w dążeniu do realizacji zamierzonych celów. Przychodzi moment, w którym się przełamać i uwierzyć w siebie zamiast później żałować, że nawet nie spróbowaliśmy. Każdemu, kto myśli nad otworzeniem działalności, ale ma obawy, polecamy AIP - to najkrótsza droga do sprawdzenia dowolnego pomysłu, przy minimalnych zobowiązaniach i nakładzie finansowym.

Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkich zainteresowanych ofertą StoreCat Software zapraszamy na ich oficjalną stronę internetową: www.storecat.pl

Tomasz Swereda
Stażysta AIP PWSZ w Nysie

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK